גיל הזהב

אם יש אוכלוסייה שהכי נצרכת לשיקום הפה הרי היא האוכלוסייה המבוגרת , זהו כורח בסיסי בגיל זה. אין תחומים רבים אחרים שבהם ניתן לשפר את איכות חייהם של הגיל השלישי כמו בטיפולי שיניים. השפעות הגיל המבוגר אינן פוסחות על בריאות הפה ובאופן טבעי, עם השנים, עומס מצטבר ובעיות בריאותיות, גורמות להרס ואובדן שיניים. טיפול לא נכון ידרדר את המצב  ויפגע באיכות החיים.

כאשר יש קושי בלעיסה, איכות החיים נפגמת בשני ערוצים: הראשונה, היא הנאת האכילה עצמה, פשוט לא כיף לאכול. וכשאכילה הופכת לאחד ההנאות העיקריות בחיים , הפגיעה באיכות החיים משמעותית. הצד השני הוא הבריאותי , פגיעה ביכולת ללעוס גורמת לבליעת חלקים גדולים מדי של מזון, המעמיסים על הקיבה ומקשים ביציאות. למבוגרים שגם ככה קשה  בהתמודדות עם מחלות שונות, זה משמעותי.

בטיפול במבוגרים יש להתייחס בכובד ראש לגורמי הסיכון ולהתאים תכנית אופטימלית ( לא יותר מיד אך גם לא פחות מדי) שתענה על צרכי המטופלים, התייחסות נכונה תשפר את איכות החיים, תחזיר את החיוך והכי חשוב את הכבוד העצמי.
כל זאת נעשה תוך טיפול מסור, עדין ותומך!שאלות נפוצות
התשובה לכך פשוטה. ככל שמתבגרים מצטמצמות הנאות החיים , אם בגיל המבוגר הצעיר, חלק מהנאות החיים כוללות טיולים בארץ ובחו"ל , יציאות לאירועים , הופעות, מסעדות. הרי שאצל רוב המבוגרים הבוגרים, הנאות אלו או שמצטמצמות מאד או פשוט נעלמות. אפילו לאירועים משפחתיים כבר קשה להגיע. כשחושבים על זה מבינים שההנאות הופכות להרבה יותר בסיסיות, לשבת לכוס תה עם חברים, להיות בחברת נכדים, לראות סרט טוב ולא פחות מכך לאכול טוב וליהנות מהאוכל.
ממצא שכיח זה קורה בשל נסיגת חניכיים החושפת את צווארי השורשים. השורש שאינו מצופה בשכבת האמייל המגנה, כמו בכותרת השן, חלש יותר ופגיע . בדיקה תקופתית יכולה לזהות מוקד עששת בצוואר השן ולמנוע את הצורך בטיפול שורש.
שילוב של בעיות בריאותיות יחד עם נטילת תרופות מרובה, גורמת ליובש פה אצל מבוגרים רבים. יובש פה מהווה סביבת גידול פורה לחיידקים ופטריות, אלו גורמים למוקדי עששת בשיניים ופצעים מתחת לתותבות . במרפאתנו ישנם פתרונות ליובש פה.
.איכות צחצוח השיניים יורדת והקושי לקיים היגיינה טובה בפה מגבירה את רמת החיידקים ופטריות . במרפאתנו ניתן דגש על חיזוק יכולות ההיגיינה
רבים בגיל המבוגר מגיעים לשלב זה כשבפיהם תותבות ישנות שהתאמתם ויציבותם לקויה. ההשפעה על חלל הפה ניכרת בפצעים חוזרים ונשנים, קושי בלעיסה ואיכות חיים ירודה.
גם אם רוצים לטפל, להרבה מבוגרים יש קושי בעצם ההגעה למרפאת השיניים. לשם כך במרפאתנו ישנו מענה לגיל הזהב. המבקשים עזרה וטיפול צריכים רק להתקשר למרפאה ואנו נדאג לכל השאר: הסעה , טיפול מסור ועדין והחזרה למקומם.
להוסיף על כל הבעיות שהוזכרו, הרי שהטיפול באנשים מבוגרים מצריך יותר סבלנות ועדינות. יש להכניס גורמים נוספים למערך השיקולים הרפואיים הרגילים של היום יום ובכלל זה:
- התייחסות מעמיקה למצב הבריאותי ולתרופות הנלקחות ויחד עם ההתייחסות לגיל ליצור תכנית טיפול שנכונה למטופל.    שם מלא

    דואר אלקטרוני

    טלפון

    הודעה