דלקת חניכיים

דלקת חניכיים היא אחת מהמחלות הנפוצות ביותר באוכלוסיה. הגורם למחלות חניכיים הם החיידקים.
בחלל הפה ישנם זנים רבים של חיידקים החיים באיזון עם הגוף. כאשר איזון זה מופר, מתרבים החיידקים המזיקים ומעוררים תהליכי דלקת שבמהלכם מופרשים תוצרים הורסי עצם וגורמים למחלות החניכיים.

אפיון מחלות חניכיים

דלקת חניכיים מאופיינת בחניכיים אדומות, תפוחות, לעתים כואבות, דימום בעת צחצוח שיניים, טעם רע בפה, ריח רע מהפה ולעתים אף הפרשת מוגלה. לצערנו מחלת חניכיים לרוב מתחילה כמחלה שקטה. הדלקת לא משמעותית בכדי להסב את תשומת ליבנו, אנו מתרגלים לדימום בעת צחצוח, לא מבחינים בשינוי צבע החניכיים לאדום, אבנית המצטברת על השן באטיות אינה מורגשת ולרוב אנו לא מודעים כלל שיש ריח רע מהפה שלנו. פעמוני האזהרה מצלצלים מאוחר מדי כשהנזק כבר משמעותי, כשיש אבדן עצם וניידות שיניים , בשלב זה מרגישים את התערערות מערכת חלל הפה.

סוגי מחלות חניכיים

דלקת חניכיים ( ג'ינג'יביטיס):

זו היא דלקת חניכיים קלה שעדיין לא גורמת להרס עצם ובמקרים רבים המטופל כלל לא מודע לדלקת.
לפי נתונים סטטיסטים מעל 85% מהאוכלוסייה בעולם לוקה בדלקת חניכיים בזמן כזה או אחר בחיים וברמות שונות. מחלה זו נגרמת עקב הצטברות של חיידקים באזור שבין החניכיים לשן וגורמת לדימום בעת הצחצוח, דימום בחניכיים וריח רע מהפה. דלקת מסוג זה ניתן לפתור בשלביה הראשונים באמצעות צחצוח וטיפול נכון. חשוב לציין שביקור אצל שיננית פעם בחצי שנה יכול לעזור במניעה וזיהוי של דלקות חניכיים.

דלקת חניכיים  (פריודונטיטיס):

זוהי דלקת חניכיים עמוקה הגורמת לנזק בעצם התומכת של השיניים. דלקת זו נגרמת עקב הצטברות של חיידקים אלימים על פני השן. אי טיפול בדלקת תגרום להרס של העצם התומכת בשיניים בשלב הראשון ולאחר מכן לאובדן השיניים הפגועות. דלקת זו בדומה לדלקת ( ג'ינג'יביטיס) מאופיינת בשלבים הראשונים בדימום בעת הצחצוח, דימום פתאומי, נפיחות בחניכיים וכאבים בעת הצחצוח עצמו אך בשונה מדלקת חניכיים קלה אשר ניתן לפתור אותה עם צחצוח וטיפול נכון, כאן ישנו צורך בייעוץ וטיפול אצל מומחה אשר יבדוק את רמת הבעיה ויבצע את הטיפול הנכון למקרה הספציפי שלכם.

מחלות חניכיים - לאן לפנות?

במקרים רבים אנשים מתרגלים לדימום בעת הצחצוח ופונים אל מרפאת שיניים במצב בו הכאב כבר בלתי נסבל. חשוב להבין שעל מנת לפתור מחלת חניכיים במהירות המרבית ישנו צורך לפנות אל מרפאת שיניים עוד בתחילת הבעיה ולא להמתין עד שהנזק יהיה בלתי הפיך.
מרפאת השיניים של ד"ר איתן אוראל מומחה לשיקום הפה בירושלים מתמחה בטיפול במחלות חניכיים. טיפול נכון ומקצועי יבטיח החזרת החניכיים למצבן הבריא והתקין תוך זמן קצר. במרפאת השיניים של ד"ר אוראל תוכלו להנות משירותי רפואת שיניים נוספים כדוגמת: השתלת שיניים, שיניים תותבות, כתרים ועוד.
אל תחכו עד שיהיה מאוחר מדי, קבעו פגישת ייעוץ עוד היום.

 


טיפולי מחלות חניכיים


שאלות נפוצות
שאריות אוכל שאינם מנוקות נדבקות לשן ובמשך הזמן מסתיידות. שטח הפנים המחוספס נח להידבקות חיידקים ופעילותם מתגברת באין מפריעה , האבנית אינה יכולה לרדת בצחצוח שיניים אלה רק ע"י כלים מכאניים שבהם משתמשת שיננית מקצועית. נסיגת העצם בשל הדלקת מותירה מקום חדש להצטברות אבנית וכך מעמיקים החיידקים ותופסים את מקום העצם הנספגת עד לעקירת השן.
לא. אבל לצערנו כשיש שתלים בפה, בהחלט יכולה להיגרם מחלת חניכיים וספיגת עצם סביב השתלים. זוהי המחלה החדשה של העשור. ולכן במרפאתנו אנו נאבקים על כל שן בכדי להצילה ולדחות את הטיפול באמצעות שתלים.
תרופות סבתא כגון: מרווה, ערק, דבש, קמומיל, אלוורה ומי מלח יכולות להקל על הכאבים הנגרמים במחלת חניכיים אך כמובן אין הם פתרון טיפולי לבעיה.    שם מלא

    דואר אלקטרוני

    טלפון

    הודעה