הלבנת שיניים לחיוך מושלם

ללא ספק אחד הדברים אשר משפרים והופכים את הרושם הראשוני שלנו לחיובי הוא צבע בהיר של השיניים. בימינו ישנם גורמים רבים ביניהם ניקוטין, קפה, יין ועוד אשר גורמים לצבען של השיניים להצהיב.

בעקבות בעיה זו פותחו שיטות רבות להלבנת שיניים אשר מטרתן העיקרית להעניק מראה נקי ורענן יותר לשיניים. במאמר זה נתמקד בהסבר על מהו בעצם תהליך הלבנת שיניים, היכן מבצעים אותו ולאן לפנות כדי לקבל את הטיפול הטוב ביותר.

הלבנת שיניים - הכיצד?

הלבנת שיניים הינו תהליך בו חומרים מחמצנים חודרים לשכבת הדנטין בשן ומחזירים את הצבע הבהיר אשר היה .
תהליך הלבנת שיניים אינו מסוכן ואינו גורם נזק לשן, ניתן לבצע אותו בכמה שיטות. חשוב לציין שבכדי לבצע את טיפול הלבנת שיניים בצורה הנכונה והאיכותית ביותר עדיף לפנות אל מרפאת שיניים אשר מתמחה בתחום זה ולבצע את הטיפול שם.

מה הן השיטות להלבנת שיניים

הלבנה עצמית
ישנם תכשירים רבים להלבנה אשר ניתן לקנותם ללא מרשם בבתי המרקחת , היתרון הגדול הוא העלות הנמוכה והחיסרון העיקרי הוא אחוז נמוך של חומר פעיל ולכן התוצאות מוגבלות מאד. בנוסף ישנם משחות שיניים "מלבינות" או תכשירי סבתא כגון סודה לשתייה שמשמשות כמעין "נייר זכוכית" המשייפות את הכתמים. שימוש יתר בחומרים אלו יכול כמובן לפגום בשכבת האמייל של השן.

הלבנה ביתית

הלבנה ביתית היינה שיטה ותיקה ומוכרת, עובדת נהדר, לאחר הדרכה מוקפדת, מקבלים סד סיליקוני המתאים לשיני המטופל, במשך כשבועיים, באופן עצמאי, מניחים מחומר ההלבנה בסד ומרכיבים למשך שעתיים.

חסרונות

הלבנה ביתית לוקחת זמן רב (כשבועיים) ותלויה בהיענות המטופל , יש לדייק בכמויות שכן הנחה גדולה מדי של הג'ל תגרום לחומר לגלוש מעבר לסד הסיליקוני ותעשה כוויה שטחית שתעבור לאחר יומיים.

שיטת הלבנה זאת עובדת נהדר, בנוסף במקרים בהם ישנה רגישות במהלך ימי הטיפול ניתן להפסיק למספר ימים ובחלוף הרגישות להמשיך.

הלבנה מרפאתית

הלבנה מרפאתית הינה השיטה החדשנית לקבלת תוצאות מצוינות בתוך 45 דקות, ד"ר אוראל משתמש בשיטה והתוצאות מיידיות! בשיטה זו המטופל חוסך את זמן הטיפול הביתי , נמנעת אפשרות לכוויה בחניכיים. בנוסף מקבל המטופל סד שאיתו יוכל כל שנה לתחזק באופן עצמאי את בהירות השיניים.

חשוב לציין שאין הבדל בתוצאה הסופית בין הלבנה מרפאתית לביתית , ההלבנה הביתית לוקחתיותר זמן אך מצד שני עלותה זולה יותר.

הלבנה בלייזר

ההלבנה נותנת תוצאות מצוינות אך בגלל הסכנה לפגיעה בשכבות העמוקות של השן, ד"ר אוראל אינו ממליץ עליה.

הלבנת שיניים - לאן לפנות?

כדי להבטיח טיפול איכותי ומקצועי יש לפנות למרפאת שיניים שתבצע את הטיפול עבורכם.
מרפאת שיניים של ד"ר איתן אוראל מומחה לשיקום הפה מתמחה בשיטות רבות של הלבנת שיניים מזה שנים.
ד"ר אוראל בעל ניסיון רב בתחום אשר רואה בעבודה איכותית ומקצועית כערך עליון, מבצע את העבודה ברמה הגבוהה ביותר יחד עם יחס אישי, הופכים את מרפאת שיניים של ד"ר איתן למובילה בתחום, אשר ללא ספק שווה לפנות אליה. למרפאת השיניים שירותים רבים נוספים כגון: כתרים, השתלת שיניים, שיניים תותבות ועוד.
רוצים שיניים נוצצות? קבעו פגישת יעוץ ותצאו עם חיוך לבן ונוצץ.

 


שאלות נפוצות
במבוגרים, הלבנת שיניים אינה גורמת נזק לשיניים, החומר הפעיל חודר לשכבת השן ומחמצנת צבענים אורגניים הקיימים בה. בילדים השיניים טרם השלימו את התפתחותן ולכן ישנה סכנה של מעבר החומר לשכבות עמוקות וגרימת נזק ולכן חל איסור לבצע הלבנה אצל ילדים עד גיל 18.
שתי שיטות ההלבנה, מרפאתית / הלבנה ביתית עם סדים, טובות באותה מידה, עם הלבנה מרפאתית מגיעים לתוצאה הרצויה מהר יותר.
לא, יש צורך לתחזק את ההלבנה, בממוצע כל שנה בצורה עצמאית בבית למשך מספר ימים עם הסדים שקיבלת, את החומר ניתן לרכוש במרפאה. זמן התחזוקה תלוי בתזונה (כמות מאכלים עם צבענים), הרגלי עישון ושתיית קפה
1-הלבנה אינה לכל החיים ומומלץ כל שנה לתחזק אותה, התחזוקה זולה מאד שכן בשתי השיטות המרפאתית או הביתית מקבל המטופל סד המתאים לשיניו ומה שנותר הוא לקנות פעם בשנה מהרופא את החומר הפעיל בלבד שאינו יקר.
2- לנשים בהריון או נשים מניקות מומלץ להמתין עד לתום תקופת ההריון וההנקה קודם להלבנה.
3-כתמים כתוצאה מעששת אינם יורדים! על המטופל לסיים את כל הטיפולים בפה קודם לתחילת ההלבנה
4- כתרים אינם משנים את צבעם, במהלך שיקום פה חלקי יש לבצע את ההלבנה מספר שבועות לפני סיום השיקום
5- הבהירות הסופית נקבעת לאחר כשבוע מסיום ההלבנה, ישנה תמיד נסיגה קלה בבהירות המתקבלת מיד עם סיום ההלבנה.
6- שיניים המציגות הכתמה משמעותית ופתולוגית יובהרו במידה רבה אך עדיין ישמרו על אופי הכתמים , במקרים אלו יש לצפות את השיניים בציפויי חרסינה לקבלת מראה מושלם,
במקרים חריגים אלו יש להתייעץ קודם עם ד"ר אוראל.


    שם מלא

    דואר אלקטרוני

    טלפון

    הודעה