כתרים לשיניים

מהו כתר ומהי מטרתו?

כתר הוא בעצם סוג של כיסוי לשן שעוטף אותה מכל צדדיה. מטרתו העיקרית של הכתר היא למנוע את שבירתה והתפוררותה של השן. ישנן סיבות לא מעטות בהן השן נפגעת וכתר יהיה זה שימנע את המשך שבירתה ויהווה פתרון מעולה לאנשים אשר לא מעוניינים בהשתלה אך רוצים לשמור על השן תקינה.
ישנן סוגים שונים של כתרים ובמאמר זה נפרט את הסוגים השונים של כתרים כדוגמת; כתר זירקוניה, כתר חרסינה, כתר ממתכת מלאה ועל אופן הכנתם.

אופן ההכנה של הכתר

צורת הכנת השן לכתר מדויקת מאד ועומדת במספר קריטריונים ברורים. זה שלב חשוב שאין למהר בו בכדי להשיג את התוצאה המושלמת. ולא די בכך, ההכנה לכתר יכולה להיות מושלמת אך את הנתונים חייבים להעביר למעבדה גם כן בצורה מושלמת ומדויקת כדי שהמעבדה תוכל לבנות מוצר מדויק ומותאם באופן מושלם.
הכתר בישיבתו המדויקת מונע את המשך שבירתה של השן. אך מעבר לכך עליו להיטמע בקשת השיניים טופוגרפית וויזואלית. עליו להתייחס לשאר השיניים ולחקות את השן המקורית במידה והיתה במיקום נכון.  במקרים בהם השיניים לא היו במיקום אידאלי ניתן ע"י הכתרים לתקן את מיקומו במידת האפשר.
אם פעם כתרים מחרסינה מלאה היו מתאימים לאזור קדמי בלבד הרי שכיום ניתן לבצע כתרים ללא מתכת בכל אזור בפה. חשוב לציין שבכדי להכין ולהתקין כתר איכותי, אשר ישמר לאורך שנים, יש לפנות למומחה בעל ניסיון בתחום הכתרים ולבצע את הטיפול אצלו.

סוגי כתרים

כתרים ממתכת מלאה ללא חרסינה

זהו כתר אשר נעשה לגמרי ממתכת דוגמת זהב או פלדיום. כתרים אלו מבוצעים לעתים קרובות בשיניים אחוריות, במקרים בהם הכנת השן צריכה להיות מינימלית ואין מספיק מקום בכדי להוסיף חרסינה.

כתרי חרסינה מאוחה למתכת

זהו כתר העשוי משכבה של מתכת אשר מצופה בחרסינה. כתר כזה נראה אסתטי יותר בעייני המתבונן ועלותו זולה יותר. כתר זה נחשב לחזק, עמיד ובעל פונקציונליות מעולה. כתר זה נפוץ בקרב הלקוחות אך יש לו גם חסרונות שהבולט מבניהם הוא פס אפור בחיבור בין הכתר לחניכיים הנגרם עקב נסיגת חניכיים קלה.

כתרי חרסינה מלאה ללא מתכת

כתר חרסינה מלאה עשוי כולו מחרסינה ואינו מכיל מתכות כלל. כתר זה נחשב בעייני רבים לכתר האסתטי ביותר וזאת בעקבות הדמיון הרב שלו לשן האמתית. כתר זה עד לא מזמן היה נחשב לכתר חלש אך עם התפתחות הטכנולוגיה ושימוש בחומרים חדישים וחזקים יותר, הפך את כתר מחרסינה מלאה לכתר איכותי ומאוד מבוקש בשוק.

כתרי זירקוניה

כתר זירקוניה הוא כתר אשר עשוי מחומר מתכתי אשר נקרא זירקוניה. כתר זה ברובו עשוי מתכת ושכבה של חרסינה. לאחרונה ניתן למצוא כתר זה אשר עשוי כולו מזירקוניה. חומר זה שהינו בעל קשיות גבוהה ביותר עם תכונות אסתטיות גבוהות הפכה את כתר הזיקוניה למבוקש ביותר. את כתר הזירקוניה ניתן לעצב רק באמצעות חריטה ממוחשבת באופן מדויק, כל זה מייקר את עלות כתר הזירקוניה ודורש מיומנות ומקצועיות רבה ביותר בהשוואה לכתרים מסוג אחר. עלותו גבוה יותר מכתר חרסינה אך ללא ספק איכותו מספקת את הסחורה.

היכן לבצע את הטיפול הכתריים?

ד"ר איתן אוראל מומחה לשיקום הפה בירושלים מתמחה בהכנה וביצוע  של כל סוגי הכתרים.
הטיפול מבוצע בצורה האיכותית והמקצועית ביותר. בנוסף, למרפאה שירותים רבים אחרים בתחום טיפולי השיניים ביניהם: השתלת שיניים, הלבנת שיניים, שיניים תותבות ועוד.
לקבלת יעוץ וקביעת פגישה השאירו את פרטיכם או צרו איתנו קשר טלפוני.

 

כתרים לשיניים
כתרים לשיניים

שאלות נפוצות
שיניים שעברו טיפולים רבים ואיבדו חומר שן רב זקוקות להגנה מפני שבירה , הכתר מעניק הגנה זו. בנוסף במקרים שבהם חסרה שן ואין אפשרות לבצע שתל, הגשר נותן פתרון מצוין להשלמת השן החסרה וכמובן במקרים שבהם יש צורך בשיפור האסתטיקה ע"י כתרי חרסינה אסתטיים.
ישנם מספר סוגים של כתרים אלו על בסיס מתכתי ואלו מחרסינה מלאה. שניהם כתרים מצויינים כשמקפידים על הכללים. ככלל כתר ללא מתכת נותן אסתטיקה טובה יותר אך עלותה יקרה יותר, כתר על בסיס מתכת נותן חוזק רב יותר במקרים הנדרשים לכך.
הכתרים אצלנו מושלמים ולכן אנו נותנים אחריות של 10 שנים על הכתר עצמו. האחריות אינה חלה כמובן כאשר הכישלון נובע מהשן עצמה (שבר, סדק, עששת נרחבת, ספיגת עצם תומכת).
    שם מלא

    דואר אלקטרוני

    טלפון

    הודעה