ניתוח הרמת סינוס

כדי להבין לעומק את הנושא של ניתוח הרמת סינוס יש תחילה להבין מה הוא סינוס ומה תפקידו בחלל הפה. במאמר זה נתמקד בהסבר לגבי מהו סינוס, מתי ישנו צורך בביצוע ניתוח, אופן הטיפול עצמו ואיפה לבצע את הפרוצדורה עצמה. חשוב לציין שניתוח הרמת סינוס חייב להתבצע על ידי מומחה בעל ניסיון בתחום על מנת להבטיח טיפול איכותי והמקצועי ביותר.

הרמת סינוס - מה היא?

חללי אויר המצויים בגולגולת האדם נקראים סינוסים, הסינוס המקסילרי שבא במגע עם השיניים האחוריות העליונות מהווה חלק ממערכת הנשימה. מייחסים לסינוס מספר תפקידים: הפחתה ממשקל הגולגולת, תיבת תהודה לדיבור ויצירת ריר שמגיע לחלל האף ומגן עליו.

חלל הסינוס פעמים רבות גדל על חשבון העצם הקיימת בלסת העליונה. כאשר שיניים עליונות אחוריות נעקרות ויש רצון לשקם את האזור בעזרת שיניים על גבי שתלים, ישנם פעמים שלא נותר מספיק עצם על מנת למקם שתלים. לשם כך מיועדת פרוצדורת הרמת הסינוס.

ניתוח הרמת סינוס - הכנות מקדימות

ניתוח הרמת סינוס הוא ניתוח כירורגי לכל דבר, לכן ישנו צורך בהכנות מקדימות לקראת הניתוח עצמו. דבר ראשון יש לבצע צילום CT על מנת לקבוע מה הוא גודל ורוחב העצם.

בדיקות אלו נותנות למנתח תמונה רחבה לגבי הסינוס ולפיהן הרופא יקבע באיזה מבין השיטות יש לבצע את הניתוח עצמו.

ניתוח הרמת סינוס - שיטות

קיימות 2 שיטות עיקריות להרמת סינוס:

 • הרמת סינוס סגור-  הרמת סינוס מתבצעת דרך חלל הקידוח עבור השתל, פרוצדורה זעירה ופולשנית זו מתבצעת כאשר יש מספיק עצם שיוכל לתמוך בשתל עד לזמן בניית העצם הנוספת ע"י הגוף. הפרוצדורה פשוטה ולא נרחבת אך החיסרון שנפח בניית העצם מוגבלת ולכן ניתן לבחור בה כאשר יש רמת עצם בסיסית.
 • הרמת סינוס פתוח - במצבים שבהם העצם הנותרת כה דקה יש לבצע כניסה נרחבת יותר דרך פתח צידי לסינוס. היתרון בכניסה זו היא הראייה הישירה ויכולת לבנות עצם בנפח משמעותי יותר מהרמת סינוס סגור. לעתים ניתן למקם בו זמנית שתלים אך ישנם מקרים לא מעטים שבהם נדרשים 8 חודשי המתנה עד לאפשרות למקם את השתלים. חיסרון נוסף בשיטה של הרמת סינוס פתוח הוא בעובדה שהטיפול נרחב יותר ודורש עוד מספר ימי החלמה.

שיטות נוספות לניתוח הרמת סינוס

 • שיטת הרמת סינוס באמצעות שתל IRAISE המאפשר לבצע סינוס סגור לצורך בניית עצם גדולה יותר שבעבר הצריכה הרמת סינוס פתוחה.
 • הימנעות מכניסה לסינוסים ע"י מיקום שתלים מוטים בזווית לסינוס.
 • שימוש בשתלים קצרים במקרים מתאימים.

ניתוח הרמת סינוס - לאן פונים?

על מנת לקבוע את המצב הרפואי ואת אופן הטיפול בו בהקשר לכל מה שהוסבר לעיל, יש צורך בפגישת יעוץ עם רופא מומחה. למרפאת השיניים של ד"ר איתן אוראל מומחה לשיקום הפה בירושלים ניסיון רב בתחום  הרמת סינוס, ובמידת הצורך ניתן לבצע את הניתוח במרפאה בצורה יעילה ומקצועית תוך שימת דגש על שימוש בחומרים ובכלים הטובים ביותר בשוק, ולא פחות חשוב מתוך יחס אישי למטופל.
לקביעת פגישה ייעוץ התקשרו או השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.

 

 


ניתוח להרמת הסינוס


שאלות נפוצות
לא. הניתוח מתבצע תחת הרדמה מקומית רגילה. גם הריפוי במשך מספר ימים לאחר מכן עובר בצורה טובה עם נטילת משככי כאבים.
פרוצדורה זו אינה מסוכנת אך מנגד זוהי התערבות כירורגית וייתכנו סיבוכים אשר ניתנים תמיד לטיפול.
שאלה זו מצויינת והתשובה לכך פשוטה : תלוי! תלוי בהרבה פרמטרים כגון: כמות עצם קיימת, גיל המטופל, יכולת כלכלית ועוד.. ההחלטה כמובן תתקבל לאחר הסבר מפורט והבנתכם את כל האפשרויות ובחירה בזו שהכי מתאימה לכם .  שם מלא

  דואר אלקטרוני

  טלפון

  הודעה